Drukowanie etykiet

Drukowanie etykiet - wszystko czego potrzebujesz, by zrobić to samemu.

W ofercie naszego sklepu znajdziecie wszystko, co jest potrzebne do samodzielnego drukowania etykiet i naklejek. Drukarki etykiet Dymo, to urządzenia, które mogą działać stacjonarnie lub bezprzewodowo, dają bardzo duże możliwości konfigurowania etykiety przed wydrukiem, dzięki czemu bezproblemu możemy w domu czy w biurze zaprojektować etykiety dopasowane do potrzeb. Dobierając do tego odpowiednie taśmy Dymo, zadbamy o odpowiedni rozmiar etykiety oraz kolor tła (samej taśmy - etykiety), a także kolor nadruku. Można także skorzystać z etykiet Dymo wyprodukowanych z myślą o konkretnym przeznaczeniu jak etykiety adresowe (pomagają lepiej zarządzać pocztą, szybciej adresować listy), etykiety na płyty DVD/CD, dyskietki i inne.

Jest 80 produktów

Pokazano 1-21 z 80 pozycji

Aktywne filtry

Taśma do nadruku XR Casio XR-9WE1, 9 mm x 8 m Kolor taśmy: biały / Kolor...

Cena 80,21 zł

Drukarki do etykiet – samodzielne drukowanie etykiet

Drukarki do etykiet to sprzęt, który przydaje się w firmie na wiele sposobów. Można je wykorzystać m.in. do adresowania listów, samodzielnej produkcji etykiet produktowych, czy oznaczania segregatorów i teczek z dokumentami. Dlatego też nie mogło ich zabraknąć w ofercie sklepu Darmar Office. Zapoznaj się z naszym asortymentem i przekonaj się, że drukarka do drukowania etykiet wcale nie musi być droga! Na naszej stronie znajdziesz również inne przydatne akcesoria biurowe, np. taśma do drukarki etykiet, etykiety adresowe i wiele innych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Drukarka do drukowania etykiet – jaką drukarkę do etykiet wybrać?

Nie da się ukryć, że drukarki do etykiet zrewolucjonizowały rynek. W chwili ich pojawienia się w sprzedaży możliwe stało się samodzielne przygotowywanie wysokiej jakości etykiet, które znalazły szerokie zastosowanie – zarówno w firmie, jak i w domu. Ogromne zainteresowanie tym produktem przyczyniło się do powstania wielu urządzeń, które różnią się od siebie pod wieloma względami. Na co więc zwracać uwagę przy wyborze drukarki do etykiet na butelki lub inne opakowania? Podpowiadamy poniżej!

Sposób użytkowania

Przed podjęciem decyzji zakupowej warto zadać sobie pytanie, do jakich celów oraz w jakich warunkach drukarka do etykiet będzie używana. Jeżeli bowiem będzie ona stosowana na szeroką skalę, warto rozważyć zakup drukarki przemysłowej. Sprawdzi się ona również w miejscach, które są narażone na działanie kurzu, pyłu, a nawet i zwiększonej wilgotności. W takich miejscach zaleca się również stosowanie dodatkowego pokrowca, który zabezpieczy drukarkę przed szkodliwymi czynnikami. Jeżeli jednak drukarka do drukowania etykiet będzie wykorzystywana w bardziej sterylnych warunkach – z pewnością przydadzą się mniejsze drukarki biurowe, które są całkowicie mobilne.

Rozmiar etykiety

Drukarka do etykiet powinna być również wybrana pod względem tego, jakich rozmiarów etykiety ma się zamiar drukować. Do wydrukowania metek jubilerskich i etykiet wysyłkowych będą bowiem potrzebne dwa różne urządzenia. Inne rozmiary będzie posiadała również taśma do drukarki etykiet. Wiele z urządzeń dostępnych w sklepie Darmar Office pozwala jednak na drukowanie etykiet w kilku rożnych rozmiarach (np. 6, 9, 12 i 19 mm szerokości). Jeżeli jednak planujesz wydrukowanie większych etykiet – wybierz urządzenie o większym zakresie pracy.

Jakość wydruku

Czyli rozdzielczość obrazu (DPI), która wiąże się bezpośrednio z rozmiarem etykiety. W jaki sposób? Do wydrukowania mniejszych etykiet potrzebne będzie urządzenie o wyższym parametrze DPI. Dostępne na rynku urządzenia drukują w 3 rozdzielczościach: 203, 300 oraz 600 DPI. Najlepszą jakość wydruku dają więc te z nich, których rozdzielczość to 600 DPI. Z tego też powodu są one najczęściej wykorzystywane w przemyśle. Z kolei drukarki do etykiet 300 DPI sprawdzą się np. do wydruku etykiet o niewielkich rozmiarach oraz kodów 2D. Drukarka 203 DPI sprawdzi się natomiast do produkcji standardowych etykiet wysyłkowych.

Wydajność drukarki

To parametr, który zaważy na ilości wykonywanych każdego dnia wydruków. Przy małej ilości etykiet w zupełności wystarczy zakup modelu biurowego. Ile wydruków dziennie będzie można wykonać z jej pomocą? Wartość tą podaje się w metrach bieżących, co oznacza, że zależy ona również od rozmiarów etykiet. Kolejnym istotnym czynnikiem jest moc przerobowa drukarki, która różni się w zależności od urządzenia. Przy większych nakładach etykiet do druku niezbędna może okazać się drukarka przemysłowa.

Metody drukowania

Istnieją dwie możliwości drukowania etykiet, do których wykorzystuje się drukarki termiczne lub drukarki termo–transferowe. Pierwsze z nich doprowadzają ciepło bezpośrednio do etykiety, która została powleczona substancją termoaktywną. Pod wpływem ciepła substancja ta zaczyna się utleniać, w wyniku czego powstają ciemne ślady. Tym samym drukarka nie zużywa tonera, czy atramentu, przez co maleją koszty jej eksploatacji. Niestety jednak nie jest to metoda idealna – stworzone w ten sposób etykiety mogą wyblaknąć nawet w ciągu 1 dnia, np. pod wpływem temperatury lub światła. Dlatego też, jeżeli zależy Ci na tym, by etykieta była trwalsza – poleca się wybór drukarki termo–transferowej. Może ona być z powodzeniem stosowana jako drukarka do etykiet na słoiki, czy drukarka do etykiet na butelki. Powstałe z ich pomocą etykiety są znacznie bardziej odporne na warunki zewnętrze.

Obsługa nośników

Decydując się na zakup drukarki termicznej, musisz również wiedzieć, że może ona wykonywać 2 rodzaje etykiet: z podkładem oraz bez. Znacznie szerszych możliwości zapewnia drukarka termo–transferowa, która poza 2 wcześniej wymienionymi nośnikami, ma znacznie szersze możliwości.

Łączność

Ostatnim istotnym kryterium jest to, w jaki sposób drukarka etykiet połączy się z komputerem. Z reguły im więcej drukarka daje możliwości, tym będzie ona droższa. Nie ulega jednak wątpliwościom, że wpływa to na komfort użytkowania sprzętu. Urządzenia z łącznością Wi-Fi nie wymagają obecności kabla, co pozwala także na drukowanie etykiet z poziomu telefonu komórkowego.

Drukarka do etykiet Dymo – co ją wyróżnia?

Dymo to amerykańska marka, która od ponad 50 lat specjalizuje się w produkcji nowoczesnych drukarek. W swojej ofercie posiada ona także przenośne drukarki do etykiet. Produkty sygnowane tą nazwą wyróżniają się wysoką jakością wydruku. Zasilane akumulatorem są lekkie, kompaktowe i całkowicie mobilne. To z kolei korzystnie wpływa na komfort ich użytkowania. Niektóre z modeli zostały wyposażone w intuicyjną klawiaturę QWERTY oraz duży wyświetlacz, który umożliwia podgląd projektowanej etykiety przed wydrukiem. Takie dodatkowe funkcje pozwalają użytkownikom na wyeliminowanie błędów, które zwiększają koszty produkcji etykiet. W naszej ofercie znajdziecie również dedykowane etykiety Dymo i taśmy Dymo.

Te i inne drukarki do drukowania etykiet znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem!

Utworzono nowe konto
Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło