Długopisy ścieralne

Jest 4 produktów

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Czym są długopisy ścieralne?

Jak sama nazwa wskazuje, są to długopisy, które można śmiało zetrzeć po tym, gdy zauważyliśmy błąd w tekście. Jest to świetna alternatywa dla ołówków, a jeszcze lepsza dla użycia korektora, który zostawia po sobie ślady. Używając go możecie być spokojni, że naniesione w tekście poprawki nie będą widoczne, a efekt końcowy będzie elegancki. Mało ludzi wie, że długopisy ścieralne istnieją na rynku od 2005 roku. W tym właśnie roku wynaleziono tusz, który może zostać wymazany z papieru. Długopisy te stały się wtedy hitem na rynku, a swoją wielką popularność zyskały parę lat temu. Są one genialne w swej prostocie. Tusz naniesiony na papier, pod wpływem zmiany temperatury wywołanej tarciem sylikonową gumką, znika i wygląda, jakby został zmazany.

Długopisy ścieralne, jako pomoc w nauce wczesnoszkolnej

Dzieci w czasie nauki poprawnego pisania często popełniają błędy. Skutkuje to używaniem korektora lub kreśleniem. W efekcie wszystko, co zostało napisane staje się nieestetycznie i nieczytelne. Długopis ścieralny będzie świetnym sposobem, by tego uniknąć. Dzięki niemu łatwiej będzie im przyswajać litery i cyfry w domu, ponieważ bez problemu odczytają wszystko, co zostało zapisane w szkole. Nauka dla nich stanie się przyjemniejsza. Przede wszystkim gadżet, którym jednocześnie będą mogły się pochwalić wśród kolegów, zachęci je do użycia. W niepamięć odejdą korektor i przekreślanie każdego błędu. Rodzice natomiast będą spokojni o prawidłowy rozwój intelektualny swojej pociechy. Wszystko za sprawą zmiany zwykłego długopisu na ścieralny.

Długopisy ścieralne są idealne także dla starszych uczniów

Długopisy ścieralne to nie tylko nieoceniona pomoc w czasie nauki pisania. Często zdarza się, że starsi uczniowie popełniają błędy w czasie kartkówki lub sprawdzianu. Kończy się to wtedy kreśleniem i wpisywaniem prawidłowej odpowiedzi. Używając długopisu ścieralnego, szybko będą oni mogli zmazać błąd. Także podczas ręcznego pisania wypracowań, esejów itp. znajdzie on swoje zastosowanie. Zamiast używając nowej kartki i przepisywać tekst, by wszystko wyglądało schludnie, mogą wymazać źle napisane słowo/ zdanie i skupić się na dalszej jego części. Są one także świetny rozwiązaniem w czasie dyktand. Daje to pewność, że poprawione słowo zostanie ocenione prawidłowo. Długopisy ścieralne to nieoceniona pomoc na tym etapie nauki. Z pewnością oszczędzi to wszystkim wiele stresu.

Wygoda na studiach płynąca z używania długopisów ścieralnych

Długopisy ścieralne wśród studentów są idealnym zastępstwem dla tradycyjnych zakreślaczy. Często przecież zdarza się im pożyczyć książkę z biblioteki lub notatki od znajomych. Aby nauka była łatwiejsza podkreślają oni najważniejsze frazy w tekście. Większość używanych do tego celu przyborów pozostawia stałe ślady. Długopisy zmywalne to idealna alternatywa, która sprawi, że nie uszkodzą oni żadnego z pożyczonych materiałów. Nauka dzięki temu będzie wygodniejsza, a przede wszystkim prostsza. W czasie egzaminu także warto mieć przy sobie długopis ścieralny. Jest to idealny sposób na to, by szybko usunąć błąd i napisać poprawną odpowiedź. Oszczędzi to stresu związanego z tym, czy praca zostanie oceniona prawidłowo.

Długopisy ścieralne w świecie dorosłych

Dorośli także powinni być zachwyceni z użytkowania ścieralnych długopisów. Są one idealne dla miłośników krzyżówek i sudoku. Można wtedy w prosty sposób zmazać błędną literę lub cyfrę. Sprawdzają się one także w planowaniu domowego budżetu. Długopis ścieralny jest także często używany w biurze, czy firmie. Zdarza się, że ludzie tam pracujący muszą na chwilę zapisać notatkę. Często jest to robione na kartce, która akurat jest pod ręką. Nie zawsze jest ona do tego przeznaczona. Dzięki temu długopisowi będą mogli w prosty sposób ją zmazać i nie będzie po niej śladu. Pracując w biurze lub firmie należy jednak pamiętać, by nie używać ścieralnego długopisu do podpisywania różnego rodzaju dokumentów. Lepiej nie doprowadzać do sytuacji, w której podpis mógłby najzwyczajniej w świecie zniknąć. 

Utworzono nowe konto
Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło