Dziurkacze biurowe

Dziurkacze biurowe do papieru 

Dziurkacz to kluczowe narzędzie w procesie archiwizowania i dbania o dokumenty, szczególnie gdy mówimy o kartkach trzymanych w segregatorach. W ofercie sklepu DarmarOffice.pl przygotowaliśmy różne rodzaje dziurkaczy biurowych - podstawowe oraz bardziej zaawansowane, warto dopasować odpowiedni do swoich potrzeb. Wiele z nich występuje także w wielu kolorach, więc można także zadbać o to, by pasował do wystroju biura.

Sprawdź ofertę na dziurkacze biurowe do papieru i wybierz najlepszy dla siebie!

Jest 14 produktów

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Aktywne filtry

Dziurkacze  biurowe -  gwarancja dobrej organizacji pracy

Mimo że coraz więcej osób pracuje lub uczy się zdalnie, a swoje dokumenty przechowują w chmurze. Wciąż prace są przeprowadzane na dokumentach papierowych. Oprócz mebli jednym z podstawowych akcesoriów jest dziurkacz biurowy. Przydaje się podczas wykonywania prac związanych z dokumentami oraz ich archiwizowaniem.  Doskonale sprawdza  się również do użytku domowego. Pozornie może wydawać się, że  nie jest potrzebny, jednak to nieprawda. Dziurkacze są niezastąpione wszędzie tam, gdzie wykonywane są prace biurowe. Poszczególne modele różnią się od siebie różnymi parametrami: wagą, typem podstawki, sposobem wyprofilowania, czy też zabezpieczeniem w postaci blokady. Parametrem, który jest najczęściej brany pod uwagę jest liczba dziurkowanych kartek.

Dziurkacz biurowe – jakie są rodzaje?

Dostępne są dziurkacze do papieru oraz ozdobne. Dziurkacze biurowe do papieru najczęściej mają dwa ostrza, które wycinają otwory o średnicy 5,5 cm, natomiast odległość pomiędzy nimi wynosi 80 mm. Dzięki temu możesz włożyć dokumenty do segregatora, ponieważ są kompatybilne z segregatorami, które posiadają dwa ringi. Podstawa dziurkacza zwykle wykonana jest z materiału antypoślizgowego. To sprawia, ze nie porysuje blatu biurka ani nie będzie przesuwał się podczas wykonywania prac. A samo dziurkowanie będzie przebiegało szybko oraz sprawnie. Umożliwiają wyprodukowanie dziur w 20 – 60 kartek w zależności od tego, w jakim stanie są ostrza.  Dostępne są również produkty z większą liczbą oczek.  Dziurkacze ozdobne doskonale sprawdzą się do dziurkowania kartek formatu A4. Wykonane są z plastiku, pokryte metalem, mają wbudowany ogranicznik. Zawierają pojemnik na ścinki, a od dołu są pokryte gumą. Dostępne są w różnych kolorach, dlatego każdy może wybrać, taki produkt, który będzie mu odpowiadał: żółtym, pomarańczowym, niebieskim czy też czarnym.

Dziurkacze biurowe – jak wybrać

Podczas wybierania dziurkacza zwróć uwagę na to, z jakiego materiału jest wykonany. Najtrwalsze są metalowe, ponieważ mają większą odporność na uszkodzenia powstałe w trakcie używania. Jeśli masz małe dzieci w domu, zadbaj o to, aby akcesorium miało blokadę. Przydatną funkcją w urządzenia jest regulacja rozstawu ostrzy, zwłaszcza gdy pracujesz na różnych formatach. Wybierając dziurkacz biurowy, sprawdź również jak jest wykonany. Większe rozmiarowo dziurkacze, lepiej radzą sobie z większymi plikami dokumentów. Mimo że cena nie powinna być najważniejszym kryterium wyboru dziurkacza, zwróć uwagę na jej wysokość. Ponieważ cena dziurkaczy waha się od kilku złotych do kilkaset złotych. Za modele znanych marek, które mają funkcję regulowania ostrzy, zapłacisz zdecydowanie więcej za modele, które nie zawierają pozostałych funkcji. Dobierając model dziurkacza do papieru, zadbaj o to, aby pasował do wnętrza Twojego biura.

Dziurkacz do papieru – jak działa?

Przed rozpoczęciem pracy na dziurkaczu, należy wyprostować wszystkie kartki, jeszcze przed ich włożeniem. Niektóre z modeli zawierają system zapewniający dziurkowanie każdej strony. Następnie należy włożyć kartki i przedziurkować je. Dziurkacze są narzędziami prostymi w obsłudze, dlatego bez problemów każdy poradzi sobie z tym. Interesującym rozwiązaniem są także modele, które mają dodatkowo wbudowany zszywacz. Jednak w trakcie korzystania z niego należy pamiętać o tym, żeby przełączyć przełącznik. Dlatego, że urządzenie samo nie domyśli się tego, co ma zrobić w danym momencie. Czy może ma dziurkować, czy też powinien zszywać. Jeśli nie ma czas na samodzielne dziurkowanie, wybierz urządzenie, które będzie działało na baterie. Dziurkowanie przebiega wtedy szybko.

Dziurkacz biurowe – gdzie kupisz?

Dziurkacze do papieru są produktami dostępnymi zarówno w sklepach internetowych, jak stacjonarnych. Kupisz w miejscach, w które mają w swojej ofercie pozostałe akcesoria biurowe. Oprócz dziurkacza do papieru powinieneś zaopatrzyć się również w segregatory oraz koszulki. Dlatego że należą one również do niezbędnych akcesoriów podczas wykonywania prac biurowych.

Utworzono nowe konto
Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło