Gilotyny do papieru

Gilotyna do papieru - do czego służy?

Gilotyna do papieru, to narzędzie do precyzyjnego cięcia papieru w dużych ilościach, tektury czy cienkiej blachy. Gilotyna do papieru bardzo przydaje się w sytuacji, gdy chcemy wyciąć jakiś kształt z wielu kartek papieru np. kupony, bony, bilety, identyfikatory, etykiety itd. Pozwala na rozcięcie wielu kartek jednym ruchem, w prostej linii, z dużą dokładnością.

Jest 11 produktów

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

Czym jest gilotyna do papieru?

Gilotyna do papieru to niepozorne i proste w obsłudze urządzenie, które potrafi znacznie ułatwić codzienną pracę biurową. Dzięki lekkiej budowie i łatwości w posługiwaniu się produkt ten przyda się w każdym domu, a już na pewno znajdzie swoich wielbicieli biurach. Można ją spotkać w niemal wszystkich punktach usługowych, zwłaszcza poligraficznych i introligatorskich. Pozwala na szybkie i estetyczne cięcie zarówno większych plików papierów czy dokumentów jak i pojedynczych kartek w dowolnym formacie. Dzięki niej możemy zapomnieć o nożyczkach, których używanie często kończyło się krzywym i nieskutecznym cięciem, a nawet i utraceniem ważnych dokumentów. Obecnie na rynku znajduje się ogromna ilość różnego rodzaju gilotyn do papieru, dlatego każdy odnajdzie produkt spełniający jego wymagania. Na początku jednak warto zastanowić się nad tym czego oczekujemy od urządzenia i jak będziemy korzystać z tego urządzenia. 

Jak działa gilotyna do papieru?

Gilotyna do papieru jest niesamowicie prosta w budowie. Już sama jej nazwa może nam się trafnie kojarzyć z francuskim urządzeniem zapisanych na kartach historii w Rewolucji Francuskiej, które służyło do spektakularnego obcinania głów. Tutaj mechanizm działa bardzo podobnie. Urządzenie wyposażone jest w podstawę, na której umieszczamy papier do cięcia oraz w dwa noże pozwalające na proste i precyzyjne cięcie. Jeden z nich znajduje się na dole, a drugi u góry połączony z dźwignią, którą właśnie wykonujemy ruch cięcia. Dodatkowo budowa gilotyny nie wymaga od użytkownika dużego nakładu siły, dzięki temu, że sam proces cięcia jest podzielony na kilka krótszych etapów. Dodatkowe elementy, które możemy spotkać to osłonka na palce czy gumowe podstawki zapewniające stabilniejszą pracę. 

Zastosowanie gilotyny do papieru

Gilotyna do cięcia sprawdza się w miejscach, gdzie mamy styczność z dużą liczbą papierów. Znacznie ułatwia pracę z różnego rodzaju dokumentami i ich obróbką. Często znajdziemy je w urzędach, szkołach i biurach. Profesjonalne gilotyny do papieru są idealnym rozwiązaniem do zakładów introligatorskich, gdzie mamy do czynienia z dużą ilością papieru. Takie gilotyny zawierają elektromechaniczny docisk oraz automatyczne cięcie. Dodatkowo pozwalają na przecięcia całej ryzy papieru! Głównie gilotynę używamy w biurach, gdzie warto zaopatrzyć się w trwałe urządzenie zapewniające precyzyjne cięcie arkuszy. Warto zaopatrzyć się w urządzenie również przy przygotowywaniu wizytówek lub ulotek, a także zaproszeń. Dzięki niej szybko utniemy równo większą ilość papieru. Gilotynę możemy też odnaleźć w zakładach fotograficznych, gdzie wydrukowane zdjęcia są precyzyjnie cięte do określonego wymiaru. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie gilotyny do papieru?

Na rynku odnajdziemy różne rodzaje urządzenia. Dlatego przed zakupem warto się zastanowić nad tym czego konkretnie potrzebujemy. Dla potrzeb domowych lub mniejszych biur używająca jej sporadycznie zdecydowanie wystarczająca będzie gilotyna z niższej półki cenowej. Z całą pewnością poradzi sobie z przecięciem papieru. Każdy powinien przemyśleć zakup w kontekście kilku parametrów. Najważniejsze to ilość papieru, którą planujemy jednocześnie przecinać. Pozwala to określić obciążenie maszyny. Warto zwrócić też uwagę na docisk. Istnieją gilotyny z automatycznym dociskiem papieru, ale też i z tradycyjnym, ręcznym. Warto zastanowić się, który sposób będzie dla nas najwygodniejszy. Równie ważny aspekt to wielkość ciętego papieru. Należy dobrać gilotynę pod swoje potrzeby, ponieważ w formacie A4 nie damy rady uciąć papieru o wymiarach A3. 

Utworzono nowe konto
Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło