Folie do laminowania

Folie do laminowania w ofercie DarmarOfficle.pl

Folie do laminowania to świetny sposób na zabezpieczenie wszelkiego rodzaju dokumentów, ogłoszeń czy fotografii. Prawidłowo zalaminowane materiały są odporne na zabrudzenia, kurz, wilgoć czy promieniowanie UV, a utrzymanie ich w czystości i wysokiej jakości jest znacznie prostsze. W zależności od tego, jaki laminator posiadamy oraz jaki materiał chcemy zalaminować, powinniśmy wybrać odpowiednią folię do laminowania. W naszej ofercie dostępne są najwyższej jakości folie laminacyjne w różnych formatach mi.in najpopularniejsze - folia do laminowania A4 i A3 oraz o różnych grubościach. W kategorii - Laminatory - można również dobrać odpowiedni sprzęt dla siebie. Sprawdź naszą ofertę i zamów produkty, których potrzebujesz!

Jest 53 produktów

Pokazano 1-21 z 53 pozycji

Aktywne filtry

Rodzaje folii do laminowania

Folie laminacyjne dzielą się na różne rodzaje. Dwa najpopularniejsze podziały wynikają z rozmiarów - format folli do laminowania oraz grubość folii do laminowania. Jest jeszcze 3 podział, który dotyczy ich specyfikacji, wykończenia.

Podział ze względu na grubość

Grubość folii laminacyjnej określamy za pomocą mikronów. Im większa liczba mikronów, tym sztywniejsza folia, z tego powodu warto dobrać odpowiednią grubość folii laminacyjnej do dokumentu, w zależności od tego, jakie jest jego przeznaczenie. Dokumenty, które będą bardzo często używane lub są narażone na wiele czynników zewnętrznych, bezpieczniej będzie laminować w grubszych foliach do laminowania.

Folie do laminowania o grubości 20-80 mikronów

Miękkie i elastyczne, ale równocześnie najmniej odporne - wystarczą na ochronę przed wilgocią i zalaniem, natomiast gorzej radzą sobie z uszkodzeniami mechanicznymi. Jest to najcieńszy rodzaj folii do laminowania.

Folie do laminowania o grubości  100-150 mikronów

Średniej grubości folie do laminowania, o bardzo szerokim zastosowaniu, ich uniwersalność sprawia, że są dość popularnym rozwiązaniem. Sprawdzą się dobrze przy laminowaniu zdjęć, wizytówek, dokumentów czy ogłoszeń.

Folie do laminowania o grubości  200-350 mikronów

Najgrubsze i najsztywniejsze folie do laminowania, a co za tym idzie najbardziej odporne na zniszczenie, uszkodzenia mechaniczne, zapewniające największą ochronę. Wykorzystywane zazwyczaj do bardzo ważnych dokumentów, dyplomów, świadectw, certyfikatów.

Podział według formatu dokumentu

Podział wynikający z wielkosci - formatu dokumentu, jaki chcemy zalaminować, oznaczany tak samo jak w przypadku kartek papieru - dlatego mamy np. folie do laminowania A4, folie do laminowania A3, A6 itd. Warto pamiętać, że laminowanie w odpowiednim formacie wymaga odpowiedniego laminatora, który umożliwia zastosowanie danego formatu.

Podział wynikający ze specyfikacji, wykończenia i wyglądu

W zależności od tego, w jaki sposób zalaminowany dokument będzie wykorzystywany, możemy wybrać folie do laminowania o różnej specyfikacji m.in. folie miękkie, które można zwijać; folie do laminowania samoprzylepne, które można w łatwy sposób przykleić w dowolnym miejscu np. na szafie, tablicy czy szybie; folie laminacyjne matowe, które odbijają światło; folie sztywne i błyszczące, prawdopodobnie najpopularniejsze w biurach; folie laminacyjne chroniące przed promieniowaniem UV; specjalne formie do laminowania wizytówek i fotografii o niestandardowych rozmiarach.

Folie laminacyjne - zastosowanie

Folie do laminowania mają bardzo szerokie zastosowanie, są wykorzystywane m.in. do zabezpieczenia dokumentów przed wilgocią i zalaniem, przed promieniami UV, zabrudzeniem, pogięciem itd. Często ogłoszenia w szkołach, urzędach, biurach, uczelniach są laminowane, aby były trwalsze i wytrzymywały często i lata w odpowiedniej formie. Folie laminacyjne są także bardzo dobrym sposobem na zabezpieczenie zdjęć czy wizytówek, które często przechodzą z rąk do rąk, a także świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą w dobry sposób ochronić swoje dyplomy, wyróżnienia, świadectwa, certyfikaty itd.

Zadbaj o swoje materiały dzięki wysokiej klasy foliom do laminowania!

Utworzono nowe konto
Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło