Niszczarki

Niszczarka do papieru w ofercie DarmarOffice.pl

Naszym celem jest dostarczyć klientom wszystkiego, czego potrzebują do codziennej pracy. Niszczarka do dokumentów w biurze stała się w wielu przypadkach podstawą wyposażenia i to nie tylko ze względu na ułatwienie pracy i komfort, ale także przez regulacje prawne i wprowadzone w ostatnich latach przepisy oraz obowiązki. Sprawdź jakie niszczarki biurowe do dokumentów znajdują się w naszej ofercie i wybierz odpowiednią do Twoich potrzeb.

Jest 50 produktów

Pokazano 1-21 z 50 pozycji

Aktywne filtry

Niszczarka dokumentów a przepisy.

Już ustawa o Ochronie Danych Osobowych, która obowiązuje w Polsce od 1997 roku, nakłada na przedsiębiorców obowiązek chronienia w odpowiedni sposób wszelkich dokumentów zawierających dane osobowe m.in. umów, wyciągi z banków, wniosków, oświadczeń czy faktur. Dokumenty powinny być w odpowiedni sposób archaizowane i zabezpieczone lub w odpowiedni sposób zniszczone. Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych (RODO), które weszło w życie 25 maja 2018 r. wprowadziło jeszcze więcej zasad, reguł i obowiązków w temacie ochrony danych naszych klientów, kontrahentów czy pracowników. Niedostosowanie się do tych przepisów grozi surowymi karami, jednym ze sposobów zabezpieczenia się i odpowiedniego przestrzegania tych zasad jest prawidłowe niszczenie dokumentów za pomocą odpowiednich niszczarek do dokumentów.

Niszczarki biurowe - jakie firmy ich potrzebują?

W związku z powyższym - przepisami o zabezpieczeniu danych osobowych -  niszczarka do dokumentów powinna się znaleźć w prawie każdym biurze, w większości firm, a już zdecydowanie jest to obowiązek wszystkich przedsiębiorców, którzy drukują dokumenty zawierające jakiekolwiek dane osobowe. Zniszczenie i utylizacja ich w odpowiedni sposób, po pierwsze pokazuje, że dbamy o interes klientów, pracowników czy kontrahentów, a po drugie zabezpiecza przed wyciekiem dokumentów, danych osobowych czy poufnych informacji oraz wysokich kar związanych z takimi wyciekami, a także przed wykorzystaniem takich informacji przez osoby, które nie powinny mieć do nich dostępu.

Roczaje niszczarek w ofercie darmaroffice
Niszczarki automatyczne Niszczarki manualne - ręczne

Niszczarka do dokumentów - jak wybrać odpowiednią? Na co zwrócić uwagę?

 Wybór odpowiedniej niszczarki do biura warto zacząć od przeanalizowania potrzeb naszego biura. Warto wziąć pod uwagę poziom poufności dokumentów, jakie wytwarzamy, liczbę danych osobowych i wrażliwych, które się w nich znajdują oraz ostatecznie sprawdzić jak dużo tych dokumentów drukujemy, oraz jak często musimy je niszczyć. Co nam dadzą odpowiedzi na te pytania?

Zabezpieczenie danych przed odtworzeniem

Po pierwsze - w zależności od tego jak bardzo poufne są informacje zawarte w dokumentach oraz czy liczba danych osobowych, które się na nich znajdują jest duża, możemy zdecydować czy powinniśmy zainwestować w niszczarkę do dokumentów, która rozdrabnia papier na bardzo drobne fragmenty, czy w naszym przypadku np.  wystarczy niszczarka rozdrabniająca na paski, które zresztą są zazwyczaj najpopularniejszym wyborem, wynika to prawdopodobnie z tego, że są tańszym rozwiązaniem. Jeżeli natomiast dokumenty przez nas tworzone są bardzo poufne lub/oraz zawierają wiele danych wrażliwych, warto zadbać o duże rozdrobnienie papieru - w takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będą niszczarki ścinkowe, które rozdrabniają kartkę papieru na ścinki o bardzo małej powierzchni. Odtworzenie dokumemtu z takich fragmentów jest bardzo trudne.

Wydajna niszczarka do dokumentów

Po drugie - wybierajac niszczarkę do biura warto zadbać o wygodę i komfort - wybranie niszczarki dokumentów niedopasowanej do potrzeb biura, może negatywnie wpłynąć na jakość pracy, dlaczego? Niszczarki dokumentów pracują w różnym tempie - jeżeli regularnie np. codziennie mamy sporo dokumentów do zutylizowania, to warto wybrać drukarkę, która gwarantuje nam zniszczenie dużej liczby kartek w krótszym czasie. 

Podsumowując - im mniejszy rozmiar ścinek, tym dane naszych klientów i współpracowników są bardziej bezpieczne, choć przepisy nie regulują szczegółowo rozmiarów, jakie muszą spełniać. Warto jednak zadbać o własny spokój, komfort i bezpieczeństwo i zainwestować w wysokiej klasy sprzęt.

Niszczarka papieru - wybierz idealną dla siebie!

Mamy nadzieję, że powyższe informacje ułatwią Ci wybór niszczarki do dokumentów, która spełni Twoje oczekiwania, oraz zabezpieczy Twoją firmę, klientów i pracowników. W razie dodatkowych pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zainwestuj w komfort, bezpieczeństwo i spokój, kupując wysokiej klasy niszczarkę do dokumentów.

To również może cię zainteresować:

Utworzono nowe konto
Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło