Segregatory biurowe

Jest 489 produktów

Pokazano 1-21 z 489 pozycji

Aktywne filtry

Wyposażenie pomieszczenia biurowego to przede wszystkim meble w postaci biurka, krzesła, szafy oraz różnego rodzaju sprzętu takiego, jak komputer, drukarka, telefon czy kserokopiarka. Oprócz tego jednak należy pomyśleć również o zaopatrzeniu się w inne drobne narzędzia, który w pracy okażą się być nam bardzo pomocne. Warto wspomnieć w tym miejscu o dziurkaczu, papierze do drukarki, zszywaczu, teczkach wiązanych lub z zawieszkami, kartkach samoprzylepnych, pojemnikach na przybory czy o kartonach papierowych służących do archiwizacji. Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia i jednocześnie bardzo przydatnych do powadzenia biura są różnego rodzaju segregatory na dokumenty, które stanowią idealny sposób na odpowiednie tematyczne posortowanie dokumentów i przechowywanie ich aż do czasu, dopóki nie ulegną one przedawnieniu i dzięki którym utrzymamy w pomieszczeniu biurowym ład, czystość i porządek.   

Ogólna charakterystyka segregatorów na dokumenty i ich zastosowanie

Segregatory biurowe wykonane są z twardego i mocnego kartonu, często dodatkowo wzmacniane metalową listwą umieszczoną u dołu, co chroni je przed uszkodzeniem i zbyt szybkim zużyciem. Na ich grzbietach umieszczone zostały niewielkie otwory z metalowym obramowaniem, w wielkości obwodu palca, dzięki którym łatwiej sięgniemy po segregator biurowy i zdejmiemy go z półki. Wewnątrz znajduje się mechanizm w postaci dźwigienki, stanowiący zaczep na umieszczane w nim dokumenty wraz ze specjalnym suwakiem, który z kolei umożliwia unieruchomienie ich tak, aby się nie przemieszczały. Ponad otworem umieszczona została foliowa kieszonka, która pozwala na umieszczenie w niej dokładnego opisu całej zawartości segregatora biurowego. Dostępne są również segregatory ringowe wykonane z polipropylenu, które zamiast dźwigienki wyposażone są w mechanizm pierścieniowy w kształcie kółek. Oby dwa rodzaje służą do przechowywania akt w odpowiadający nam sposób, można umieszczać w nich dokumenty dziurkowane i bezpośrednio umieszczane na dźwigienkach lub plik papierów umieszczony najpierw w foliowej koszulce, a dopiero potem osadzony na zaczepach. 

Jakie są rozmiary i kolory segregatorów biurowych? 

Gama segregatorów na dokumenty jest bardzo różnorodna. Najbardziej standardowe to te w formatach A4, A3 i A5 o dwóch najpopularniejszych szerokościach grzbietu tj. 50 i 75 mm. Mogą być zarówno pionowe, jak i układane poziomo w zależności od naszych potrzeb. Gama barw jest bardzo różnorodna, począwszy od białych, po żółte, niebieskie, czerwone, zielone, czarne ze wszelkimi ich odcieniami, dzięki czemu dopasujemy je idealnie do konkretnego wnętrza naszego pomieszczenia, koloru szaf czy ścian, albo dobierzemy taki kolor, który my sami najbardziej lubimy. 

Najbardziej znane marki segregatorów biurowych i polecane produkty

Najpopularniejsi producenci segregatorów biurowych to takie firmy, jak Vaupe, Datura, Linz, Donau, Esselte, Office czy Elba. W naszej ofercie możesz wybierać spośród segregatorów wysokiej jakości, często w nieoczywistych i wyjątkowych kolorach, jakie są dostępne np. w segregatorze Vaupe FCK A4/75 i segregatorze Vaupe FCK A4/75. Zamów już dziś!

Utworzono nowe konto
Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło