Lista produktów według marki Koh-i-noor

Jest 207 produktów

Pokazano 1-21 z 207 pozycji

Koh-i-noor - firma z tradycjami

Każda osoba, która ma coś wspólnego z rysunkiem, kaligrafią lub pracami plastycznymi z pewnością słyszała o firmie Koh-i-noor. Marka ta posiada czeskie korzenie, a jej założycielem był znany ówcześnie architekt Joseph Hardmuth. Obecnie oferta firmy jest niezwykle zdywersyfikowana i oferuje profesjonalne akcesoria plastyczne. Produkty tej firmy pochodzą od rysownika dla rysowników. Właśnie dlatego nie uznają one kompromisów oraz zawsze stawiają w stu procentach na jakość, oraz efektywność.

Ołówki Koh-i-noor

Swoją popularność marka koh-i-noor w dużej mierze zawdzięcza produkowanym ołówkom. Obecnie dostępnych jest aż 20 różnych wariantów twardości. Skala gradacji produktów jest określana od 10H do 8B. W zależności od tego jak gruby jest wkład ołówka będzie nadawał się do innych celów. Przykładowo większość rysowników preferuje twardsze końcówki do szkicowania albo podkreślania w intensywny sposób detali. Im bardziej miękkie, tym lepiej przystosowane są do cieniowania i tworzenia gradientu. 

Na szczególną uwagę zasługuje także innowacyjny wkład koh-i-noor to ołówka 1500. W ówczesnym czasie kiedy został wynaleziony, stał się prawdziwym fenomenem i innowacją na skalę światową.

Więcej niż tylko kaligrafia

Firma Koh-i-noor to o wiele więcej niż tylko ołówki, wkłady oraz sprzęt kreślarski. Są to także bloki do akwareli, szkicowniki, pastele lub flamastry Koh-i-noor. Firma stawia przede wszystkim na szeroką ofertę, tak aby podpasowała zarówno profesjonalistom i amatorom. Wiele akcesoriów przeznaczonych jest dla dzieci, dzięki czemu mogą one rozwijać swoje pasje plastyczne. Niezależnie od dedykacji danych produktów łączą one w sobie zawsze jakość oraz dbałość wykonania. Dzięki temu artykuły biurowe Koh-i-noor lub kreślarskie są pewnym zakupem, zarówno jako prezent dla dziecka, jak i element wyposażenia w profesjonalnej pracowni malarza.

Filozofia 

Firma Koh-i-noor od początku dbała o swoich klientów. Na dzień dzisiejszy poza produkcją doskonałego sprzętu oferuje ona także różne udogodnienia. Przykładem mogą być wystawy zdjęciowe przygotowane na stronie producenta, omawiające w jaki sposób powstawały ołówki. Treści wystawione przez firmę zmieniają się, jednak zawsze są atrakcyjne i umożliwiają dowiedzenia się ciekawych faktów.

Często także Koh-i-noor organizuje konkursy, w których każdy może wziąć udział. Najlepsze prace plastyczne znajdą się na stronie w tematycznych wystawach. Znajdują się tam także wystawy mniej znanych artystów, którzy dopiero zyskują sławę. Można podziwiać ich twórczość oraz przeczytać ciekawe biograficzne fakty.

Nowości- decoupage

Koh-i-noor również produkuje produkty, które nadają się do realizowania prac właśnie w tym stylu. Aby realizować dzieła w ten sposób potrzebna będzie pasta strukturalna 3D. Znajduje się ona oczywiście w ofercie producenta. Umożliwia uzyskanie wypukłych kształtów. Nanoszenie jej natomiast dokonuje się poprzez manewrowanie pędzlem i szpachelką. Podobnie jak w przypadku innych produktów pasty 3D oferowane przez firmę są najlepszej jakości i gwarantują bardzo wydajne krycie. Farby Koh-i-noor oraz kredki Koh-i-noor również prezentują wyśmienity standard wykonania.

Uniwersalne automaty

Producent oferuje także szereg ołówków mechanicznych i automatycznych. Są one przede wszystkim dedykowane dla działań kreślarskich. Dzięki precyzyjnej budowie i wyważeniu maszyn leżą wygodnie w dłoni. Umożliwia to precyzyjne tworzenie prac artystycznych. Wielu twórców twierdzi, iż ołówki automatyczne i mechaniczne są znacznie wygodniejsze niż grafitowe.

Przy wyborze takich produktów należy zwrócić uwagę na parametry techniczne:

  • Grubość wkładów 
  • Twardość
  • Kolor 

Wynika to z tego, że w zależności od stosowanego wariantu będzie można uzyskać inny efekt. Niektóre nadadzą się o wiele lepiej do szkicowania, inne natomiast przy sporządzaniu rysunku technicznego. Po zużyciu jednego wkładu istnieje możliwość zakupienia nowego. Jest to również opcja idealna do podróży.

Utworzono nowe konto
Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło